Kolorowe japonki i klapki

Na gorące letnie dni nie ma lepszych butów niż buty nic, czyli japonki czy klapki. Dzięki nim stopa może oddychać, my się nie przegrzewamy, a dodatkowo (czy może przede wszystkim) wyglądamy super modnie i kobieco.

Wśród letnich klapek znajdziemy morze fasonów i modeli. Nie ma w zasadzie jednego dominującego typu, bo obuwie to może być odpowiednie na wiele okazji. Do codziennego biegania do pracy najlepiej wybrać klapki na płaskiej, nieco podwyższanej podeszwie. Klapki trzymają się stopy tylko w przedniej części, pięta pozostaje luźna. Z tego powodu bardzo ważne jest zapewnienie j jej stabilności. Jeśli wybierzemy płaską, cienką podeszwę, oczywiście będziemy również czuć się stabilnie, jednak najprawdopodobniej po pokonaniu drogi do pracy nasze stopy mogą być czarne od kurzu. Wyższa podeszwa nie tylko służy wygodzie, ale chroni nas również przed zanieczyszczonym podłożem.

Klapki to idealne buty do letniej sukienki, które w zasadzie dużo lepiej sprawdzają się jako obuwie na romantyczne wieczory czy spacery po molo niż na co dzień. Stopa może się szybko zmęczyć, dlatego jeśli traktujemy klapki jako obuwie codzienne, zadbajmy o miękką, komfortową podeszwę, która będzie miała właściwości amortyzujące. Do chodzenia w klapkach trzeba się przyzwyczaić, ale każda dama może znaleźć model dla siebie – oprócz płaskich klapek do wyboru mamy wyższe i niższe koturny, szpilki, słupki i inne obcasy.

Japonki są bardziej rygorystyczne. To po prostu płaskie klapki na cienkiej podeszwie, z mocowaniem między palcami. Są uwielbiane i pożadane w lecie nie tylko przez panie. Również panowie sięgają po nie, szukając męskiego obuwia na lato. Japonki pasują do codziennego, casualowego stylu – zarówno do spodni, jak i do sukienki. Są na zupełnie płaskiej, niskiej podeszwie, dlatego nie męczą stopy, ale też nie nadają się na długie wędrówki. Prawie w  w całości odkryta stopa jest podatna na wszelkie podrażnienia, a także nie jest w żaden sposób amortyzowana.