Klasyczne obuwie dla panów

Mężczyźni i buty to temat często niełatwy. Ale mężczyźni i letnie buty to dopiero prawdziwe wyzwanie i przygoda!

Chyba każda kobieta spotkała kiedyś na swojej drodze faceta, który zaskoczyłby ją swoim lekceważącym podejściem do obuwia na lato. Wiele panów uważa bowiem, że nie istnieje wcale specjalna kategoria butów, które nosi się o tej porze roku. Wszelkiego rodzaju trampki, adidasy, mokasyny, półbuty zasługują przecież spokojnie na szczytne miano butów całorocznych.

To, że tak wcale nie jest, wie każda kobieta, ale na szczęście przekonuje się do tego też coraz więcej panów. Mimo że często nie są przyzwyczajeni do odsłaniania stóp, zdobywają się na odwagę chodzenia w sandałach, klapkach lub coraz chętniej – japonkach. Te ostatnie ze względu na swój modny wygląd i ogromną popularność znajdują uznanie przede wszystkim w oczach mężczyzn śledzących trendy. Przykładowo, co roku na festiwalu gwiazd w Międzyzdrojach, można zobaczyć całkiem sporo aktorów ubranych w lniane spodnie, luźną koszulę i właśnie męskie japonki. Panowie, którzy szukają przede wszystkim wygodnych letnich butów, w których ich stopa będzie mogła oddychać, a oni będą czuć się swobodnie, zamiast japonek, zdecydują się oczywiście na męskie sandały. Najbardziej klasyczny jest fason zapinany na rzepy na wysokości palców oraz dodatkowo przy kostce. Z takimi sandałami wszystko jest w porządku poza jednym przypadkiem – bywa, że do odkrytych sandałów panowie z uporem maniaka zakładają skarpety. Naprawdę trudno o gorszy widok latem, dlatego mężczyznę, który nie wyobraża sobie chodzenia z gołą stopą, lepiej namówić na każde inne buty, ale nie sandały.

Zresztą, odkryte buty pasują tylko do nieformalnych, casualowych ubrań. Na co dzień do pracy sprawdzą się lekkie buty z lnu lub z innego naturalnego materiału. Najważniejsze, żeby stopa miała zapewnioną wentylację i miała czym oddychać.